|  | 

Spadochroniarstwo

Tenis ziemny

Tenis ziemny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tenis ziemny

Tenis ziemny jest dyscypliną sportową, która rozgrywana jest na korcie tenisowym. Polega na przebijaniu piłki tenisowej rakietą na pole przeciwnika, ponad lub obok siatki. Grając należy starać się, by nasz przeciwnik nie był w stanie odebrać piłki. Może być rozgrywana pojedynczo (wtedy mówimy o tzw. singlu), w dwuosobowych zespołach tej samej płci (tzw. debel) lub obu (tzw. mikst).

Dyscyplina ta rozgrywana jest na letnich Igrzyskach Olimpijskich. Mecz tenisowy rozgrywany jest na płaskim i prostokątnym korcie. Wyróżniamy następujące rodzaje nawierzchni: ceglana, twarda, trawiasta, betonowa (asfaltowa) oraz dywanowej. Ten ostatni rodzaj nawierzchni wykorzystywany jest w hali.

Mianem Wielkiego Szlema określamy cztery najbardziej prestiżowe i najsłynniejsze turnieje tenisowe: Wimbledon, Australian Open, Roland Garros oraz US Open. Odbywają się one co roku, w ściśle określonym terminie. Rozgrywane są odpowiednio w następujących miastach: Londynie, Melbourne, Paryżu oraz w Nowym Jorku. Wimbledon jest najstarszym turniejem tenisowym.

tenis-ziemny

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Ćwiczenia na rozgrzewkę

    Ćwiczenia na rozgrzewkę

    Ćwiczenia na rozgrzewkę Prawidłowo wykonana rozgrzewka jest jednym najważniejszych elementów w tenisie. Co z tego, że nasza gra będzie zjawiskowa, skoro przez brak rozgrzewki będziemy się męczyć szybciej i istnieje większe prawdopodobieństwo, że doznamy urazu podczas gry. Jak wykonać efektywną rozgrzewkę przed grą w tenisa? Najlepsze efekty daje rozgrzewka w biegu. Warto więc wykonać kilka

  • Korty w tenisie ziemny

    Korty w tenisie ziemny

    Korty w tenisie ziemny Korty w tenisie ziemnym odgrywają bardzo ważną rolę. Jest wielu znakomitych tenisistów, którzy wygrywają turnieje na kortach trawiastych, ale nie mogą poradzić sobie na kortach twardych. Tenis może być zróżnicowany nie tylko stylem poszczególnych graczy, ale również kortem na którym przyjdzie im grać. W Polsce spotkamy najczęściej korty twarde z mączki,